До Дня захисника України на кропивничан очікує цікава та різноманітна святкова програма

2017-10-11 11:05:40

З нагоди відзначення Дня захисника України у Кропивницькому відбудеться велика кількість різноманітних масових заходів: місто гідно привітає своїх героїв – ветеранів і тих, хто сьогодні боронить незалежність держави.

Усі міські заходи, організовані до визначних дат 14 жовтня, мають бути організовані і проведені на найвищому рівні. На цьому наголосив міський голова Андрій Райкович під час наради з керівниками виконавчих органів сьогодні, 09 жовтня.

- Порядок, безпека, повага до людей, до ветеранів, до сімей загиблих мають бути на першому місці, - наголосив очільник міста. – Необхідно широко, у всіх засобах масової інформації, друкованих і електронних, на радіо і телебачення оприлюднити для мешканців міста весь перелік заходів до Дня захисника України. Щоб люди знали, що і де відбуватиметься, щоб приходили депутати, громадські активісти, учасники АТО, ветеранські організації. Щоб жоден учасник АТО, жодна родина наших Героїв не залишилася без уваги.

Як повідомила начальнк відділу соціальної підтримки населення міської ради Юлія Вовк, урочистості до Дня захисника України у Кропивницькому розпочнуться 13 жовтня о 10.00 покладанням квітів до могил загиблих учасників АТО на всіх кладовищах міста.

Цього ж дня о 19.00 на площі перед міською ради почнеться реквієм “Герої не вмирають”.

13 жовтня у всіх закладах освіти міста з нагоди Дня захисника України відбудеться Єдиний урок на тему «Тепло сердець і пошана захисникам України. Пам’ятаємо минуле. Віримо у майбутнє», а у у школі-інтернаті ліцеї «Сокіл» учнів традиційно посвятятьу кадети.

У суботу, 14 жовтня, о 09.00 стартує урочиста хода «Рух патріотів». Від площі Героїв Майдану кропивничани рушать до Меморіального комплексу «Фортечні вали». По завершенню ходи, центр візначення свята переміститься до кінотеатру «Портал». Тут продовжаться святкові заходи та нагородження.

А із 11.00 кропивничан чекає в гості Козачий острів. У цьому мальовничому куточку міста одночасно триватимуть культурно-розважальна програма до Дня Захисника України, організована за сприяння міської партійної організації політичної партії ВО “Батьківщина” та Козацьке свято до Дня Захисника України та Дня Українського козацтва, підготовлене обласним кошем УДЮТ “Січ”.

За інформацією начальника управління освіти міської ради Лариси Костенко, в усіх загальноосвітніх закладах міста у період із 30 вересня по 13 жовтня відбудуться:

  • зустрічі учнівської молоді з ветеранами війни, праці, військовослужбовцями, з учасниками антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях;
  • «круглі столи», лекції, бесіди, тематичні уроки за військово-патріотичною тематикою;
  • екскурсії до шкільних музеїв, експозиції яких висвітлюють події Другої світової війни та визвольної боротьби українських воїнів в зоні антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.

У місті триває обласна акція «Зірка пам’яті”. В її рамках, із 18 вересня по 12 жовтня, учні-волонтери шкіл міста відвідують та вітають зі святом ветеранів Другої світової війни 1941-1945 років за місцем їх проживання.

А по 13 жовтня у учні шкіл Кропивницького матимуть можливість стати учасниками:

  • конкурсів на кращі учнівські твори, шкільні стіннівки, присвячені історії боротьби українського народу за державний суверенітет і територіальну цілісність до Дня захисника України;
  • конкурсів малюнків, листів «Воїнам присвячується» (для молодших школярів);
  • цікавих та неформальних Уроків сучасного козацького гарту «Ми – нащадки козаків» (для різних вікових категорій учнів).

Із 11 по 13 жовтня школярі покладуть квіти до пам’ятних дощок, розташованих на будівлях шкіл, випускники яких загинули в АТО.

Цими днями на Алеї почесних воїнських поховань Рівнянського кладовища можна побачити багато учнівської молоді. Діти приходять сюди разом зі своїми вчителями, щоб покласти квіти до могил українських воїнів, які поклали життя за право свого народу жити у незалежній країні.