Міська влада хоче за гривню здати приміщення на Дворцовій невідомим отаманам

2016-02-11 08:57:51

Місто подарує козакам 40 тисяч гривень

На одному з найближчих засідань Кіровоградський виконком має розглянути проект рішення №12 “Про користування приміщенням на вулиці Дворцовій, 66 на пільгових умовах”. У документі йде мова про встановлення громадській організації “Отаманська сотня козаків Інгулу” орендної плати в розмірі 1 грн за 1 кв.м за використання приміщення загальною площею 31,54 кв.м по вул.Дворцовій, 66 у м. Кіровограді під розміщення громадської організації, на термін з 1 липня 2015 року по 30 червня 2016 року включно.

В самому проекті дата розгляду не зазначена, але вказано рік – 2015-й. Логіку зрозуміти важко, як так: засідання має бути в цьому році – і треба зазначити вище точну дату – а рішення розглядатиметься піврічної давнини? Швидше за все, звернення організацією було подане минулого року, проте довгий час не розглядалось, тому рік у документі просто забули змінити.

Цікавим також є той факт, що за вказаною адресою офісу організації з такою назвою немає, як і жодного іншого офісу громадської організації. Та й взагалі про таку організацію інформації обмаль. В мережі можна знайти згадки про заходи річної і дворічної давності, обрання до громадської ради при ОДА рік тому, участь в круглому столі на підтримку призначення начальником УМВС в області Анатолія Вітюка і підпис під листом проти призначення його наступника Сергія Кондрашенка.

Очолює організацію “Отаманська сотня козаків Інгулу” Олег Матюнкін (з 22.11.2014), серед засновників – Дмитро Цуканов та Дмитро Жмаченко, у Громадській раді організацію представляє Антон Коробєйніков.

Чому приміщення у центрі міста надається задарма цій невідомій організації отаманів, та не дієвим громадським організаціям патріотичного спрямування, як УДЮТ “Січ”, НСОУ “Пласт”, Молодий Рух, Національний Альянс тощо, які ведуть системну роботу  - невідомо. Схоже, маємо справу з технічною ГО, яка використовується владою для організації видимості громадської підтримки власних ініціатив, а іншої діяльності практично не проводить.

У той же час ринкова ціна оренди офісного приміщення в центрі міста дорівнює 104 грн. кв.м., отже, за 12 місяців міський бюджет міг би поповнитись  фактично на 40 тисяч гривень.