Синдром сонячної доброти: патрульні поліцейські приєдналися до акції на підтримку людей із синдромом Дауна

2018-03-21 16:00:46

imageСправжнє свято для «сонячних» дітей із повітряними кульками, пісочною анімацією та незабутньою фотосесією влаштували сьогодні, 21 березня, представники ГО «Серце матері» разом з патрульними поліцейськими.

Гості заходу були одягнені в яскраві непарні шкарпетки, як символ додаткової хромосоми. Суть акції полягає в тому, що запрошені гості висловлюють толерантність і підтримку людям з синдромом Дауна.

«У «сонячних» дітей єдина проблема – неприйняття суспільством. Стаючи дорослими, вони здебільшого сидять у чотирьох стінах, ні з ким не спілкуючись. Тож сьогоднішнє свято – чудова нагода, аби підтримати їх», - наголосила голова ГО «Серце матері» Людмила Шукрута.

Щастю «сонячних» діточок не було меж. А самих патрульних поліцейських радували усміхнені дитячі обличчя, сяючі очі та веселий сміх.

«Сьогодні на заході ми відчули, як багато сонця та доброти, щирості та духовних сил можуть подарувати нам такі діти. З багатьма ми знайомі особисто. Дуже приємно, що вони вважають нас своїми найкращими друзями. Завдяки такій соціальній акції ми провели з дітьми незабутні хвилини», - додала начальник відділу по зв’язкам з громадськістю УПП Кіровоградської області Оксана Білоброва.

Нагадаємо, 21 березня в усьому світі відзначають День людини з синдромом Дауна. 21 число третього місяця року обрали невипадково: цей синдром — це генетична аномалія, пов'язана з наявністю в клітинах людини додаткової третьої хромосоми у 21-ій парі.

Започаткували таку традицію ще 2006 року. А в грудні 2011-го року Генеральна Асамблея ООН запропонувала відзначати цей день усім державам і міжнародним організаціям, щоб підвищити рівень інформованості суспільства про синдром і звернути увагу на необхідність поліпшення якості життя та інтеграції у суспільстві людей з ним.

За статистикою ВООЗ, з синдромом Дауна народжується кожне семисоте немовля. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах і соціальних прошарках. Щороку в Україні народжується близько 450 таких дітей.

Варто пам’ятати, що генетичний збій може відбутися незалежно від способу життя батьків, їхнього здоров’я, національності, звичок та освіти. Діти з таким синдромом — візуали, більшість інформації вони сприймають очима, а ще вони дуже доброзичливі, відкриті та наївні. Недарма їх називають “сонячними дітьми”.