Увага: посіви сільськогосподарських культур потребують захисту

2018-06-04 16:52:32

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє про необхідність захисту посівів сільськогосподарських культур від шкідників.

Зокрема, спостерігається масова яйцекладка, відродження личинок шкідливих клопів у посівах зернових колосових культур. Збереження технологічних і посівних якостей зерна передбачає проведення захисних заходів у посівах сильних і цінних пшениць. Такі посіви обробляють за наявності 2-х і більше личинок на кв.м. Решту посівів обприскують за наявності 4 - 6, в насіннєвому ячмені - 8 - 10, товарних посівах – 20 - 25 личинок на кв.м. Захист посівів від клопа шкідливої черепашки слід провести протягом 10 - 12 днів від завершення відродження личинок до появи четвертого віку їх, що відбуватиметься у першій половині червня. Оптимальним строком проведення заходів є період закінчення цвітіння – початок молочної стиглості та наявності в посівах 15-30 % личинок третього віку, що свідчить про відродження переважної більшості личинок.

Також відмічається масовий літ, яйцекладка озимої совки, совки-гамма та інших совок у посівах сої, соняшнику, цукрових буряків, озимої пшениці, багаторічних трав, овочевих культур, парових площах.

Для збереження врожаю необхідно провести масові обстеження посівів та за наявності економічного порогу шкодочинності вищеназваних шкідників, провести захисні заходи препаратами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні в 2018 році». Обробіток слід проводити згідно з правилами техніки безпеки при роботі з пестицидами та з дотриманням санітарних норм.

З біологічних заходів захисту посівів від совок застосовують випуск яйцеїда-трихограми згідно з методичними рекомендаціями.

Зазначене сигналізаційне повідомлення адресоване суб’єктам господарювання,

органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, зацікавленим особам.