В профтехосвіті області планується запровадження системи дуального навчання

2017-03-30 16:48:43
image
В профтехосвіті області планується запровадження системи дуального навчання.
 
Сьогодні в ОДА відбулося перше в нинішньому році засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради, повідомили Резонансу в прес-службі ОДА. 
Перш ніж перейти до розгляду питань порядку денного учасники засідання переобрали головуючого Ради. За результатами голосування чинного очільника Ради Максима Баланенка, голову федерації профспілок області, змінив відомий промисловець - голова правління Організації роботодавців Кіровоградської області та голова наглядових рад ПАТ "Ельворті груп" та ПрАТ "Гідросила Груп" Павло Штурман.
Учасники засідання розглянули одне з актуальних для Кіровоградщини питань - перспективи підготовки кадрів інженерно-технічних і робітничих професій та забезпечення галузей економіки області необхідною кількістю кадрів.
Про ситуацію у системі профтехосвіти області та перспективи її удосконалення проінформував перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко. Він повідомив, що минулого року професійно-технічні навчальні заклади були передані у комунальну власність області та міст обласного значення. - З цього року ми починаємо вибудовувати таку систему старшої професійної школи, яка відповідатиме потребам саме нашому регіону, - зауважив перший заступник голови ОДА. З огляду на це Сергій Коваленко закликав роботодавців, керівників територій, де знаходяться професійно-технічні заклади, і Центр зайнятості активізувати роботу по формуванню регіонального замовлення, що дозволить готувати працівників найбільш затребуваних професій на місцевому ринку праці.
- Нам не потрібні оператори комп’ютерного набору у тій кількості, в якій їх зараз випускають, водночас є потреба у будівельниках, інженерах, електриках, зварювальниках, кравцях та інших кадрах, на які є попит від Центру зайнятості, - зазначив Сергій Коваленко.
Окрему увагу перший заступник голови ОДА зосередив на нових підходах у підготовці робітничих кадрів. Сергій Коваленко подякував Павлу Штурману, який ініціював в Міносвіти запровадження дуальної системи в профтехосвіті, що дозволить значно ефективніше готувати кваліфікованих робітників для того чи іншого виробництва. – Це дуже важливо, адже практичні знання студенти профтехучилищ набуватимуть безпосередньо на базі місцевих підприємств, - підкреслив посадовець. - Система дозволяє готувати кадри під конкретне підприємство, оскільки його виробничі особливості можуть відрізнятись від базової підготовки.
Також учасники тристоронньої ради обговорили та внесли доповнення до Територіальної угоди між Кіровоградською обласною державною адміністрацією, обласним об’єднанням організацій роботодавців та Федерацією профспілок області на 2014-2017 роки.